Vállalatirányítási rendszerek, ERP rendszerek blog , Ingyenes programok, cikkek.

Facebook

Erp 2

Vállalatirányítási rendszerek közelebbről - Microsoft Dynamics

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 

Említést tettünk már arról, hogy Magyarországon is rendkívül széleskörű, mondhatni bőséges választék kínálkozik a cégek részére a vállalatirányítási rendszerek területén is. Internetet böngészve találkozhatunk különböző ERP top-listákkal, a legismertebb, legelterjedtebb vállalatirányítási rendszerek felsorolásával, ezzel is, mintegy segítséget adva a jövendőbeli felhasználónak a kiválasztás folyamatában.

Cégünk részére, maga a választás a kiválasztás folyamata rendkívül összetett. A szoftverforgalmazó cégek igyekeznek minél több olyan „unisex” programot piacra dobni, amely a gazdasági élet számos területén használható/alkalmazható. El kell gondolkozni azonban azon, hogy nem biztos, sőt, egyáltalán nem garantált, hogy ez a komplex „okoska” vállalatirányítási rendszer, egyaránt profi dolgokat tud produkálni, minden területen.

Kiemelten fontos feladatként kell tekinteni az iparági sajátosságokra a választásnál.

Jó, ha előre összegyűjtjük azokat a legfontosabb feladatokat, célokat, melyeket szeretnénk a vállalairányítási rendszer használatával megoldani. Konkrétan, nekünk, az adott cégünknek amire szüksége van, olyan programot válasszunk, ami támogat/segít/fejleszt, a jó választás, megfogja hozni a gyümölcsét. Tehát nem biztos, hogy az „unisex” program nyújtotta lehetőség a jó megoldás több esetben.

Mit is nézzünk meg a választásunknál?

Mindenképpen fontos, a felhasználói vélemény. Akik már ismerik használják, biztosan van véleményük. Rengeteget jelenthet egy jó ajánlás! A negatív vélemény is "ajánlás"! Meghatározó!

Néhány példa, ami létfontosságú kell, hogy legyen;

Mekkora ügyfélkört tud maga mögött a választandó programunk?

A program az adott területen/iparágban hogyan alkalmazható, technológiai illeszthetőség?

Árak, rejtett költségek ismerete fontos.

Milyen szoftvertámogatás nyújt, hibajavítások, ügyfélszolgálat…?

Fontos tudni, hogy felhő vagy telepített verzió.

Azonban mindenképpen előre is kell néznünk, kissé előre kell gondolkodnunk, tehát a választásunknál nemcsak a jelenleg szükséges funkciókra kell koncentrálnunk, de az úgynevezett „vezetői előretekintéssel” olyan funkciókat is figyelnünk kell, amelyek esetlegesen egy év múlva válik/válhat szükségessé a cégünk életében.   

A vállalairányítási rendszer nagyobb befektetés, választásánál hosszabb távban kell gondolkodnunk. Tehát a kellő rugalmasság alapfeltétel kell, hogy legyen!

Most „randomként”, nézzünk meg egy vállalairányítási rendszert közelebbről, vizsgáljuk meg, mit nyújt, mely területeken „javasolt” alkalmazása?

Legyen ez a Microsoft Dynamics NAV (NAVISION)

Microsoft Dynamics NAV (Navision), főként kis és középvállatok részére ajánlják a forgalmazók. Fejlesztő cég a Microsoft. Felmérések alapján a világ több mint 130 országában használják, felhasználói tábora meghaladja az egymillió főt. Tehát a megfelelő ajánlás itt megvan, hiszen nagy felhasználói tábor áll mögötte. Mindenképpen érdemes vele komolyabban is foglalkozni, mindenféle szempontból.

Microsoft Dynamics NAV(Navision) előnyei, javasolt alkalmazási területek:

Kis és nagykereskedelem,

Szállítmányozás és fuvarozás,

Gyártás, termelés,

Közmű és távhő szolgáltatások,

Hulladékgazdálkodás.

Mint, integrált ERP rendszer, együtt működik a már meglévő vállalati rendszerekkel, nem csupán, egy már meglévő rendszer kiváltására alkalmas tehát, hanem úgynevezett részterületeken is sikeresen alkalmazható.

Nézzük meg példákat a Microsoft Dynamics NAV (Navision) profizmusára, amúgy felsorolásszerűen:

  • Pénzügy és számvitel területén, moduljai teljes körű megoldást nyújtanak,
  • A vállalat logisztikai feladatait kellő biztonsággal kezeli,
  • Raktárkezelési modulja maximális hatékonysággal működik,
  • Profi projektmenedzsment tevékenységet végez,
  • Gyártási opciói megfelelően támogatja a gyártási, tervezési és elemzési folyamatokat,
  • Üzleti analitikai funkciói, adatok, kimutatások, gyors lekérdezése,
  • Vevő és CRM kapcsolatkezelés „felsőfokon”..

Összegezve röviden: A Microsoft Dynamics (Navision) integrált vállalatirányítási rendszerben az üzleti, pénzügyi, logisztikai információk mindig a valós idejű, valós képet mutatják a felhasználóknak. Áttekinthetősége egyszerű, felhasználóbarát kategória.

Tehát, a Microsoft Dynamics NAV (Navision) egy olyan ERP rendszer, amely bizton’ kellő rugalmassággal alkalmazkodik vállalata/cége gazdálkodásához, kellően kiszolgálva/támogatva üzleti folyamatainak fejlődését.

Keresés